Data dodania:

Wydajne rozwiązania systemowe do elektryfikacji maszyn mobilnych

Zelektryfikowane maszyny mobilne przyczyniają się do redukcji CO2. Aby zapewnić ekonomiczną eksploatację, maszyny napędzane elektrycznie muszą być niezawodne, responsywne i trwałe, bez żmudnego ładowania. Działająca firma wymaga również niskiej emisji hałasu i niskich kosztów konserwacji przy wysokiej efektywności energetycznej. Napędy elektryczne i hybrydowe stawiają nowe wymagania hydraulice roboczej. Zapotrzebowanie na innowacyjne rozwiązania hydrauliczne będzie rosło w nadchodzących dekadach.

Nowe przepisy dotyczące emisji spalin, zwłaszcza w dużych miastach, będą wkrótce wymagać zmiany myślenia i konkretnych działań.

W elektryczną przyszłość z Bucher Hydraulics

Jako silny partner wspieramy naszych klientów innowacyjnymi i wydajnymi rozwiązaniami systemowymi do elektryfikacji maszyn mobilnych. Pracujemy ramię w ramię z naszymi klientami na każdym etapie rozwoju produktu i oferujemy dobrze dopasowane, wydajne komponenty systemu.

Inteligentna elektrohydraulika czynnikiem sukcesu – większa wydajność dzięki doskonałej hydraulice roboczej
Głównym celem elektryfikacji maszyn mobilnych jest często napęd trakcyjny. Istnieje ryzyko, że często pomijany jest duży potencjał hydrauliki roboczej w zakresie oszczędności energii, charakterystyczny dla danego zastosowania.

Klasyczne rozwiązania napędów hydraulicznych i sterowania do maszyn mobilnych często nie są projektowane pod kątem wydajności, ale przede wszystkim w celu obniżenia kosztów początkowych, oferując potencjał oszczędności energii do 60%.

Następujące zalety są oferowane producentowi maszyn ze skoordynowanymi komponentami systemowymi:

  • Nowe możliwości zastosowania dzięki zmniejszonej emisji hałasu
  • Potencjał oszczędnościowy dla akumulatorów dzięki zmniejszonemu zapotrzebowaniu na energię hydrauliki roboczej
  • Większy zasięg i dłuższy czas pracy przy tym samym rozmiarze baterii
  • Wysoka efektywność energetyczna i długa żywotność jako podstawa udanej elektryfikacji
  • Pozytywny wpływ na koszty operacyjne
  • Wszystkie te punkty mają pozytywny wpływ na koszty cyklu życia.

Zoptymalizowana hydraulika jako kluczowy czynnik sukcesu zelektryfikowanych maszyn

Producenci maszyn często zaczynają od układu napędowego podczas elektryfikacji swoich pojazdów. Silnik elektryczny, elektronika i system akumulatorów zastępują silnik spalinowy, skrzynię biegów i zbiornik. Potencjał optymalizacji hydrauliki roboczej jest często ignorowany, a istniejąca architektura hydrauliczna zostaje przejęta z pojazdu z silnikiem spalinowym – ze wszystkimi jego wadami.

Dostosowanie hydrauliki roboczej do nowych wymagań otwiera nowe możliwości dla pojazdu elektrycznego: Wyższa efektywność energetyczna umożliwia instalację mniejszego akumulatora lub większy zasięg pojazdu.

Ciche maszyny dają nowe możliwości zastosowań
Bez silnika wysokoprężnego hydraulika robocza często wysuwa się na pierwszy plan pod względem akustycznym. Napędy z regulacją prędkości i ciche pompy hydrauliczne są w stanie znacznie zmniejszyć emisję hałasu zelektryfikowanych maszyn roboczych. Daje to nowe możliwości zastosowania, szczególnie w obszarach mieszkalnych wrażliwych na hałas oraz w nocy.

Nowe możliwości automatyzacji procesów
Doskonale zestrojone sterowanie elektrohydrauliczne można precyzyjnie aktywować i łatwo zintegrować z koncepcją maszyny. To, czy iw jakim stopniu opłaca się inwestować w nowoczesną hydraulikę, zależy od konkretnego zastosowania i pozycji rynkowej producenta maszyny.

Zobacz również

Smart PowerPack S

Smart PowerPack S (SPP S) firmy Bucher Hydraulics to inteligentny zelektryfikowany zespół napędowy. PowerPack SPP S oferuje lepszą kontrolę i wydajność w porównaniu z tradycyjnymi układami hydraulicznymi zasilanymi silnikami spalinowymi.

Czytaj dalej

Wydajne rozwiązania systemowe do elektryfikacji maszyn mobilnych

Czy elektryfikacja maszyn mobilnych to tylko przemijające zjawisko? Zrównoważony rozwój i urbanizacja to dwa megatrendy, które będą nadal promować elektryfikację i wydajność maszyn mobilnych.

Czytaj dalej

Nowy zawór hamujący do wciągarek - Bucher Hydraulics

Gdy naprawdę ciężkie ładunki muszą być pozycjonowane z dokładnością do milimetra, zwykle stosuje się zawory firmy Bucher Hydraulics. Przemyślana konstrukcja zmniejsza straty ciśnienia o ponad 40 procent w porównaniu z innymi zaworami dostępnymi na rynku.

Czytaj dalej

Realizacja projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Projekt dotyczy wsparcia przedsiębiorcy w zakresie zapewnienia płynności finansowej oraz wsparcia bieżącej działalności w związku z trudnościami finansowymi, które wystąpiły u przedsiębiorcy wskutek epidemii COVID-19. Pomoc finansowa udzielana na podstawie programu nr SA.57015 (2020/N)

Czytaj dalej
Call Now Button