Data dodania:
Realizacja projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Projekt zostanie zrealizowany przez jednostkę naukową odznaczającą się doświadczeniem w zakresie realizacji projektów o zbliżonej tematyce, a także posiadającą kadrę naukową, której zainteresowania badawcze oraz prowadzone prace koncentrują się wokół zagadnień związanych z inżynierią hydrauliczną. Realizacja badań obejmuje trzy podstawowe etapy:
1. Opracowanie procesu i procedur testowania siłowników hydraulicznych
2. Opracowanie dokumentacji innowacyjnego stanowiska badawczego
3. Fizyczne wykonanie stanowiska badawczego
Planowane efekty:
W wyniku realizacji przedmiotowego projektu i opracowania innowacyjnej technologii nastąpi wzrost potencjału rozwojowego oraz umocnienie Naszej pozycji konkurencyjnej na rynku krajowym, w szczególności poprzez:
1. Wprowadzenie do działalności przedsiębiorstwa nowej technologii testowania/weryfikacji wyrobów hydraulicznych, a w konsekwencji oferowanie na rynku produktów o podwyższonej jakości i zmniejszonej wadliwości, charakteryzującej się innowacyjnością na skalę min. krajową.
2. Zgromadzenie doświadczenia w prowadzeniu prac B+R i przetestowanie współpracy z jednostką badawczą, co umożliwi w przyszłości realizację kolejnych projektów badawczo-rozwojowych, w tym w połączeniu z planowanymi kierunkami rozwoju, także budowę własnego zaplecza technologicznego i ludzkiego.
3. Uzyskanie know-how, które postawi Nas w roli prekursora nowego podejścia do testowania/weryfikacji produkowanych elementów hydraulicznych na polskim rynku.
4. Wzrost produktywności na poziomie ok. 2% licząc od roku wdrożenia.
5. Zyskanie potencjału do wejścia na nowy rynek zbytu charakteryzujący się dynamicznym rozwojem – automotive, a w konsekwencji rozszerzenie grona potencjalnych odbiorców produktów znajdujących się w ofercie Hydromar.
Wartość projektu: 179 357 PLN
Wkład Funduszy Europejskich: 152453,45 PLN
Zobacz również
Smart PowerPack S
Smart PowerPack S (SPP S) firmy Bucher Hydraulics to inteligentny zelektryfikowany zespół napędowy. PowerPack SPP S oferuje lepszą kontrolę i wydajność w porównaniu z tradycyjnymi układami hydraulicznymi zasilanymi silnikami spalinowymi.
Wydajne rozwiązania systemowe do elektryfikacji maszyn mobilnych
Czy elektryfikacja maszyn mobilnych to tylko przemijające zjawisko? Zrównoważony rozwój i urbanizacja to dwa megatrendy, które będą nadal promować elektryfikację i wydajność maszyn mobilnych.
Nowy zawór hamujący do wciągarek - Bucher Hydraulics
Gdy naprawdę ciężkie ładunki muszą być pozycjonowane z dokładnością do milimetra, zwykle stosuje się zawory firmy Bucher Hydraulics. Przemyślana konstrukcja zmniejsza straty ciśnienia o ponad 40 procent w porównaniu z innymi zaworami dostępnymi na rynku.
Realizacja projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Projekt dotyczy wsparcia przedsiębiorcy w zakresie zapewnienia płynności finansowej oraz wsparcia bieżącej działalności w związku z trudnościami finansowymi, które wystąpiły u przedsiębiorcy wskutek epidemii COVID-19. Pomoc finansowa udzielana na podstawie programu nr SA.57015 (2020/N)