Data dodania:

Możliwość rejestracji czasu pracy wynajmowanego osprzętu hydraulicznego

Nowy licznik czasu pracy Webtec, idealny do zastosowań systemowych i tych o kluczowym znaczeniu dla bezpieczeństwa, aktywuje się w wyniku przepływu oleju hydraulicznego, aby umożliwić precyzyjne monitorowanie użytkowania systemu. Warto zauważyć, że dla RFS200 nie ma znaczenia ciśnienie, co pomaga zapewnić dokładne i wiarygodne odczyty.

 

Skuteczny pomiar przepływu opiera się na ruchu tłoka (względem sprężyny) przez otwór o ostrych krawędziach, przy czym położenie jest kontrolowane przez czujniki magnetyczne. Punkt wyzwalania jest fabrycznie ustawiany tak, aby zapewnić niezawodność i integralność. W nowym RFS200 punkt przełączania jest ustawiony na 10 litrów na minutę, a konstrukcja zabezpieczająca przed manipulacją zapewnia bezpieczeństwo. Po osiągnięciu punktu przełączenia wartość na liczniku zaczyna się zwiększać, o czym informuje migająca kropka dziesiętna na wyświetlaczu LCD. Licznik kontynuuje pomiar tak długo, jak natężenie przepływu pozostaje powyżej punktu wyzwalania. Pomiary się kumulują.

 

Kolejnym interesującym rozwiązaniem w nowym liczniku czasu pracy jest zastosowanie pierwszej w historii firmy Webtec części wydrukowanej w 3D, czyli uchwytu baterii przepływomierzu. Drukowanie w 3D nie tylko zapewnia firmie Webtec pełną swobodę projektowania, co pozwala uniknąć ograniczeń typowych dla konwencjonalnych narzędzi do formowania wtryskowego, ale także radykalnie skraca czas realizacji. Dostępność i szybka dostawa mają kluczowe znaczenie dla klientów, co oznacza, że rozwiązanie to będzie miało coraz większy wpływ na rozwój części produkcyjnych drukowanych w 3D.

 

Nowy licznik czasu pracy Webtec RFS200 pracuje z natężeniem przepływu do 200 l/min i maksymalnym ciśnieniem 420 barów. Należy zauważyć, że RFS200 jest dwukierunkowy i umożliwia przepływ oleju w odwrotnym kierunku, ale licznik nie zostanie wtedy uruchomiony. Może być stosowany z hydraulicznym olejem mineralnym zgodnym z ISO 11158, kategoria HM, temperatura płynu od -40°C do 100°C. Dokładność licznika to ± 0,2% powyżej określonego zakresu temperatur.

 

Wszystkie wrażliwe elementy są uszczelnione do klasy IP66, a żywotność baterii wynosi ponad 10 lat, dzięki czemu zapewniona jest długowieczność urządzenia. Korpus i obudowa urządzenia wykonane są z anodowanego aluminium 2011T6, a wewnętrzne elementy ze stali nierdzewnej i mosiądzu.

 

 

Zobacz również

Smart PowerPack S

Smart PowerPack S (SPP S) firmy Bucher Hydraulics to inteligentny zelektryfikowany zespół napędowy. PowerPack SPP S oferuje lepszą kontrolę i wydajność w porównaniu z tradycyjnymi układami hydraulicznymi zasilanymi silnikami spalinowymi.

Czytaj dalej

Wydajne rozwiązania systemowe do elektryfikacji maszyn mobilnych

Czy elektryfikacja maszyn mobilnych to tylko przemijające zjawisko? Zrównoważony rozwój i urbanizacja to dwa megatrendy, które będą nadal promować elektryfikację i wydajność maszyn mobilnych.

Czytaj dalej

Nowy zawór hamujący do wciągarek - Bucher Hydraulics

Gdy naprawdę ciężkie ładunki muszą być pozycjonowane z dokładnością do milimetra, zwykle stosuje się zawory firmy Bucher Hydraulics. Przemyślana konstrukcja zmniejsza straty ciśnienia o ponad 40 procent w porównaniu z innymi zaworami dostępnymi na rynku.

Czytaj dalej

Realizacja projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Projekt dotyczy wsparcia przedsiębiorcy w zakresie zapewnienia płynności finansowej oraz wsparcia bieżącej działalności w związku z trudnościami finansowymi, które wystąpiły u przedsiębiorcy wskutek epidemii COVID-19. Pomoc finansowa udzielana na podstawie programu nr SA.57015 (2020/N)

Czytaj dalej
Call Now Button